Kurumsal filo kiralama ile birlikte kiralamak istediğiniz herhangi bir aracı 12 aydan 48 aya kadar kiralama imkanına sahipsiniz. Dolayısıyla kurumsal filo kiralama uzun dönemli araç kiralama hizmeti olarak kabul edilmektedir. Kurumsal filo kiralama ile birlikte kurum, kuruluşlar ya da firmalar öz sermaye kullanmamaktadır. Bu durum aynı zamanda bütçe konusunda da size kolaylık sağlamaktadır. Herhangi bir bakım, onarım, plaka tescili, sigorta ve vergi işlemleri, lastik değişim ve zaman kapsamında sizlere yardımcı olmaktadır.

Kiralık araçlara ait herhangi bir onarım, kaza anında araç tahsisi işlemleri kiralama süresi kapsamında kurumsal filo kiralama firmaları tarafından yapılmaktadır. Şirketler almış oldukları bu hizmetleri ay bazında gider olarak sunmaktadır. Şirketler kurumsal filo kiralama işlemlerinde araç kiralama sayesinde bünyesinde çalışmalarını sürdürmekte olan personellerin ihtiyaçlarına yönelik araç filosu kiralamaktadır.  Kurumsal filo kiralama şirketleri maliyet açısından kesinlikle zorlamamaktadır.

Kurumsal Filo Kiralama Nasıl Yapılır?

Kurumsal filo kiralama işlemleri yapmak isteyen şirketlerin öncelikle şirketin ve personelin ihtiyaçlarını giderecek düzeyde araçlara detaylı olarak göz atması gerekmektedir. Eğer bir şirket sahibiyseniz öncelikle şirketinizin ekonomik düzeyi ve çalışanlarınızın ihtiyaçları doğrultusunda filo araçları listeleyiniz. Araçları listelerken yakıt türlerini araçların sınıflarını, bakımlarını, hasarlarını mutlaka detaylı olarak kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken işlem ise oldukça basittir.

Kurumsal filo kiralama firmasında yer alan müşteri hizmetlerini arayarak aklınıza takılan her türlü kurumsal filo kiralama konusunda soruları sorabilme imkanına sahipsiniz. Bunun yanı sıra müşteri hizmetleri zaten sizlere sundukları hizmetleri detaylı olarak tarafınıza aktaracaktır. Bunun dışında güvenilir bir firma ile anlaşma sağlamak yalnızca filo kiralama sektöründe değil aynı zamanda her sektörde oldukça önemli hususlardan biridir. Bu duruma dikkat etmenizde oldukça fazla yarar vardır. Mümkün olduğu kadar güvenilir ve kaliteli hizmet veren aynı zamanda müşteri memnuniyeti ön planda tutan firmalar ile anlaşma sağlamaya özen göstermelisiniz.

Kurumsal Filo Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Kurumsal filo kiralama avantajları oldukça fazladır. Özellikle günümüzde kurumsal filo kiralama firmaları şirketlere firmalara katkı sağlaması ile bilinmektedir.  Kurumsal filo kiralama ile birlikte araç satın almak zorunda değilsiniz. Aynı zamanda vergi vermekten de kaçınmış olursunuz. Eğer kiralamış olduğunuz araca ihtiyacınız kalmadıysa başka bir araçla da değişim yapabilme imkanına sahip olduğunuzu özellikle ifade etmek isteriz. kurumsal araç kiralamada filo kiralama şirketlerinin aynı zamanda KDV indirimleri fırsatları da sizlere sunulmaktadır. Bu konu kapsamında detaylı bilgi almak için filo kiralama firmasının müşteri hizmetlerini arayabilme imkanına sahipsiniz.

Kurumsal filo kiralama firmaları kiralamak istediğiniz araçlarınızın kasko ve sigorta giderleri, hasar  tespit çalışmalarını , yedek araç tahsisini ve lastik değişimini yapmaktadır. Dolayısıyla siz kiralamak istediğiniz aracın herhangi bir işlemi ile doğrudan ilgilenerek zaman kaybı yaşamak zorunda kalmıyorsunuz. Zaman kaybı konusunda hiçbir sorun ile karşı karşıya kalmamış oluyorsunuz.

Kurumsal Filo Kiralama Fiyatları

Kurumsal filo kiralama fiyatları genellikle modelden modele sınıftan sınıfa farklılık göstermektedir. Burada kiralamak istediğiniz araçların sayısı da fiyata doğrudan etki etmektedir. Bu noktada püf nokta  vermek gerekirse şirket bütçenize uygun fiyatlarda araçları detaylı olarak listeleyin. Bu araçların  modellerine, markalarına, kilometrelerine mutlaka göz atın. Müşteri temsilciler ile iletişime geçerek en uygun teklifi belirleyin. Kurumsal filo kiralamak için önceliğiniz bu saydığımız kurallar olmalıdır. Bu kurallara uyum sağlamaya mümkün olduğu kadar özen gösterin. Şirketinizin istekleri doğrultusunda değil de ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmeye dikkat edin.  Tüm bu kurallara uyum sağladığınızda kurumsal filo kiralama işlemleri her daim işlerinizi kolaylaştıracaktır.